Nastavení cookies

Treking a turistika na Sokotře

Sokotra je rájem pro milovníky trekování, unikátní prostředí ostrova přímo láká po dobrodružném a vzrušujícím poznávání jeho exotických krás.

Co takhle přechod ostrova od severu k jihu s velbloudy a místními beduíny?

Existuje spousta možností, jakou trasu zvolit. Prakticky všude se pohybujete ve chráněných oblastech, procházíte i mezi beduínskými vesnicemi, kde místní znalci / beduíni, kteří mají danou oblast pod svou a vládní správou vám můžou představit Sokotru v plné kráse a odhalit i její tajemná zákoutí. Je to skvělá příležitost jak poznat různé druhy sokotránské krajiny.

Zdolat nejvyšší horské oblasti Pohoří Hajhir/ Hagher , Farah, Skand  a sestoupit na jižní pobřeží krásnou unikátní lokalitou,  patří k těm nejsilnějším zážitkům a přáním každého aktivněji založeného turisty.

Itinerář přechodu je naše "know how"

  • 4 dny přes nejvyšší Socotranské hory/ nabízím i kratší variantu 3 dny. 
  •  veškěré vybavení přepravují velbloudi, jde se nalehko
  •  vyžaduje se dobrá fyzická kondice

* pro bližší informace se neváhejte dotázat

 

Centrální část ostrova je z hlediska pěších túr a trekingu tou nejzajímavější. Cestou na náhorní plošinu Dixam plateau a mezi kaňony Derhur spatříte lesy s unikátními endemickými stromy Dračí krve (Dračinec rumělkový– Draceana Cinnabari). Tyto stromy patří k nejstarším ekosystémům na Zemi. Vypadají jako gigantická houba nebo deštník. Červeně zabarvenou mízu tzv. dračí krev sbírají místní obyvatelé pro její léčivé a kosmetické účinky.

Stromy tu vytvářejí poutavé háje a navozují nostalgickou a příjemně uvolňující atmosféru.

Horizont lesa Fermhin, ve kterém se nachází největší koncetrace těchto unikátních stromů, lemují hory připomínající doby dávno minulé, výjev jako vystřižený z pravěkých časů. Nekonečná hra stínů a barev při východu či západu slunce vykresluje tak bizarní obrazy, kterým lze jen těžko uvěřit.

Údolí vádí, jímž protéká menší říčka, nabízí řadu skalnatých jezírek přímo vybízejících k osvěžení. Koupání v jednom z nich v údolí vádí Derhur je odměnou za procházku po kamenité cestě neuvěřitelné krajiny.

 

 

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra