Nastavení cookies

Treking a turistika na Sokotře

Sokotra je rájem pro milovníky trekování . Můžete podnikat jak jednodušší túry a procházky po okolí tak se vrhnout i na treking. Prostředí ostrova přímo láká po dobrodružném a vzrušujícím poznávání jeho exotických krás. Existuje spousta možností, kam vyrazit. Trasy ovšem nebývají značené, prakticky všude se pohybujete ve chráněných oblastech, proto musíte dbát rad a doporučení zkušeného průvodce z řad místních lidí, kteří mají danou oblast pod svou a vládní správou. Výhodou je, že místní znalec vám může představit Sokotru v plné kráse a odhalit i její tajemná zákoutí.

Na náročnější treky doporučuji najmout si velbloudy, jistě oceníte jejich roli jako nosiče vašich zavazadel.

Centrální část ostrova je z hlediska pěších túr a trekingu tou nejzajímavější. Cestou na náhorní plošinu Dixam plateau a mezi kaňony Derhur spatříte lesy s unikátními endemickými stromy Dračí krve (Dračinec rumělkový– Draceana Cinnabari). Tyto stromy patří k nejstarším ekosystémům na Zemi. Vypadají jako gigantická houba nebo deštník. Červeně zabarvenou mízu tzv. dračí krev sbírají místní obyvatelé pro její léčivé a kosmetické účinky.

Stromy tu vytvářejí poutavé háje a navozují nostalgickou a příjemně uvolňující atmosféru.

Horizont lesa Fermhin, ve kterém se nachází největší koncetrace těchto unikátních stromů, lemují hory připomínající doby dávno minulé, výjev jako vystřižený z pravěkých časů. Nekonečná hra stínů a barev při východu či západu slunce vykresluje tak bizarní obrazy, kterým lze jen těžko uvěřit.

Údolí vádí, jímž protéká menší říčka, nabízí řadu skalnatých jezírek přímo vybízejících k osvěžení. Koupání v jednom z nich v údolí vádí Derhur je odměnou za procházku po kamenité cestě neuvěřitelné krajiny.

Zdolat nejvyšší horské oblasti vrcholu Skant - pohoří Hagher a sestoupit zpět na pobřeží krásnou přírodní lokalitou Wadi Ayhaft patří k těm nejsilnějším zážitkům a přáním každého aktivněji založeného turisty.

Pro nejodvážnější a nejzdatnější je možné ostrov projít během pětidenního treku ze severu na jih nebo z jihu na sever. Je to skvělá příležitost jak poznat různé druhy sokotránské krajiny.

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra