Nastavení cookies

Ostrov Sokotra

Unikátní souostroví Sokotra leží mezi Arabským mořem a Indickým oceánem a je součástí Jemenské Republiky .

V roce 2008 byla Sokotra zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Sokotra je také nazývána "Galapágy Indického oceánu". Geologové považují ostrov za "nejizolovanější kus pevniny" v historii Země.

Souostroví Sokotra ležící poblíž Adenského zálivu, je dlouhé 250km a zahrnuje čtyři ostrovy a dva skalnaté ostrůvky, které vypadají jako prodloužení Afrického rohu. Na prakontinentu Gondwana byla nejblíže Madagaskaru, Indii, Makronésii a východnímu pobřeží africké pevniny.

Tato lokalita má unikátní význam pro svou biologickou rozmanitost s bohatou a odlišnou flórou a faunou: 37% z 825 druhů rostlin Socotra, 90% druhů plazů a 95% druhů suchozemských plžů se nevyskytuje nikde jinde na světě.

Díky své poloze a jedinečnosti nabízí příjemné klimatické podmínky pro různorodé aktivity a pro turisty hledající nevšední zážitky.

Ať jste nadšeným cestovatelem, dobrodruhem, milovníkem přírody, botanikem nebo vášnivým biologem, rybářem či potápěčem, Sokotra vám odkryje část svého pravěkého bohatství, které byste jinde na světě v takové hojnosti a kombinaci marně hledali.

Ostrov nabízí nekonečné kilometry bělostného pobřeží, bez turistů a bez turistických zařízení.

Neuvěřitelná rozmanitost ostrova tvoří fascinující obraz krajiny a pro Evropana natolik zajímavý, že k Sokotře musí nalézt silné pouto snad každý, kdo má to štěstí ji spatřit.

Ostrov Sokotra je přitažlivým místem pro vyznavače trekingu a vydat se na lehkou túru zvládne díky příjemnému klimatu téměř každý. Podniknout náročnější trek mohou sportovněji založení turisté.

Pro milovníky vody zde čeká podmořský svět, jehož úžasná druhová rozmanitost zajišťuje mimořádnou podívanou. Můžete spatřit nebo dokonce plavat s delfíny, žraloky, vidět želvy, rejnoky a mnoho dalších nádherných barevných ryb žijících na korálových útesech.

Sokotra nabízí pro každého něco speciálního a přesvědčí vás, že panenský svět ještě existuje!

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra