Nastavení cookies

Počasí na Sokotře

Klimatické podnebí na Sokotře je pouštní tropické s průměrnými teplotami po celý rok nad 25 st.

Ideální období pro návštěvu ostrova je od konce září až do května.
Roční úhrn srážek je malý a je poměrně rozložený v průběhu celého roku.
Letní jihozápadní monzuny přinášejí velmi silné, suché a teplé větry z Afriky, v této době je málo srážek a krajina vysychá.
Zimní monzuny přinášejí srážky sporadicky, některá léta dokonce neprší vůbec. Průměrné roční srážky jsou od zhruba 150 mm v pobřežních nížinách do asi 1000 mm na horách.
Pro zásobování vodou je ale mnohem důležitější noční rosa, zvláště ve vyšších polohách.

Září, říjen, listopad a prosinec – je po období větrných monzunů, příroda Sokotry je nejvíce zelená právě po zimním deštivém monzunu. Teploty jsou velice příjemné do 30 stupňů. Období je vhodné pro koupání, vycházky i náročnější trekking. Během dne se můžete setkat s dešťovými přeháňkami.

Leden a únor - jsou optimální měsíce pro veškeré aktivity. Klima je sušší, méně větrné a teploty velmi příjemné kolem 28 stupňů. V Noci neklesají pod 22 stupňů.

Od března do května - nastává nejsušší období s vyššími teplotami kolem 30 stupňů. Moře je v tomto období velmi klidné a je skvělá viditelnost pro šnorchlování nebo potápění. V tomto období také nádherně kvetou lahvovníky – endemit Adenium Sokotranum a celá Socotra je zahalená do růžové barvy!

V monzunovém období prší vydatně zejména ve vnitrozemí a severní části ostrova, východní a jižní pobřežní oblasti zůstávají většinou beze srážek. Mezi květnem a zářím nastává nejsilnější monzunové období, které přináší velmi silné větry, místní lidé se dokonce dočasně stěhují do vnitrozemí, aby unikli nepříjemným vlivům.

Avšak právě s příchodem monzunového období ostrov Sokotra nabízí jedinečné podmínky pro vyznavače adrenalinového sportu jako kiting, kitesurfing nebo kiteboarding.

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra