Jemen a Sana'a

Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra

Některé z našich termínů jsou sestaveny na krátkodobou návštěvu centrálního Jemenu – hlavního města Sana’a a okolí ( možné vynechat a navázat let z letiště Sana’a zpět do Evropy ). Obyčejně se jedná o jedno až dvoudenní pobyt s průvodcem, noci v hotelu ve starém městě a poznáním okolních vesnic.

Sana’a

Hluboko do dávných časů sahá minulost města, posazeného v nadmořské výšce 2300m. Sana’a je typickým začátkem i koncem každého turisty a důvodem není jen fakt, že se zde nachází hlavní letiště. Jde o jedno z nejpřitažlivějších měst na planetě, které jednoduše stojí za to vidět. Charakteristickou atmosféru starého města tvoří 14000 věžových domů z pálených cihel a oken z alabastru, které se vypínají nad úzkými kamennými uličkami. Největším zážitkem starého Sana’a je rozlehlé tržiště. Nehledejte zde typické turistické suvenýry, ale atmosféru pravého orientu, kde ještě žijí stará řemesla.

 
Socotra Socotra Socotra Socotra SocotraSocotra

Wádi Dhar - Dar al- Hajar ( skalní palác )

Velké sídlo postavené pouhých 15km od Sana’a. Dominantou okolní krajiny je obrovský balvan uprostřed wádi , na kterém je postavený malovaný a krásně zdobený palác imáma Jahjá, ze 30.let minulého století. Historie balvanu však sahá daleko do minulosti – nacházejí se zde hluboké studny a prehistorické jeskynní pohřebiště. Dnes palác slouží jako muzeum a oblíbený cíl nejen turistů, ale i jemenských rodin. Právem patří mezi architektonicky nejzajímavější místa Jemenu.

 

 
Socotra Socotra Socotra Socotra SocotraSocotra

Thula

V horách severně od Sana’a leží pod skalním masivem velmi zachovalé opevněné městečko, které si udrželo starobylou atmosféru i vzhled. Pevnost z 15 století obklopuje kamenná hradební zeď se čtyřmi vstupy a ukrývá nespočet mešit, které patří k nejstarším v zemi. Ve skalní pevnosti jsou k vidění vytesané důmyslné sýpky, ale také cisterny na vodu a skryté střílny, kudy bylo možno nepozorovaně ostřelovat obléhající vojáky.

 Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra

Hababa

Tradiční vesnice kde se zastavil čas. Stojí za to si udělat malou zastávku, pár fotek místních lidí a kamenných staveb zrcadlících se o vodní hladinu cisterny.

 Socotra Socotra Socotra SocotraSocotraSocotra

Shibam - Kawkaban

Sousedské pevnosti spojené cestou ve skalní stěně. Vesnice Kawkaban se tyčí na skalnatém hřebenu stolové hory v nadmořské výšce téměř 3000 metrů. Nabízí úžasné scenérie a okouzlující výhled na starobylý Shibam. Nedobytná pevnost, která jedno období plnila funkci hlavního města sultanátu dynastie Bani Sharaf Al-Deen. Navíc fungovala jako úkryt pro obyvatele svého dvojčete vesnice Shibam ležícím na úpatí hory ve výšce 2300 metrů.