Pláže Sokotry

Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra

Pokud milujete krásné, divoké a panenské pláže má pro vás Sokotra něco speciálního!

Nejkrásnější pláže světa! Bez nadsázky, o tom se musíte přesvědčit sami.

Na Sokotře se nachází řada nádherných pláží pokrytých sněhobílým korálovým pískem stoupajícím z jedné strany až k vrcholkům hor a transformujícím se v monstrózní, až stametrové duny, na straně druhé vytváří až sto metrů dlouhé mořské dno. Sokotru omývají vody Arabského moře, které je součástí rozlehlého Indického oceánu. Pláže poskytují útočiště četné krabí populaci, která si zde hloubí své nory. Moře udivuje svou křišťálovou průzračností a svěže azurovou až tyrkysovou barvou.

 

Pláže na severu ostrova jsou známé především výskytem želv Caretta, které připlouvají naklást vejce.

Proslulá je sněhobílá pláž na jihu ostrova Omag ( Amak beach ), která sousedí s oblastí písečných dun Noget.  Je nejodlehlejší a nejdelší pláží ostrova na jižním pobřeží s výhledem na indický oceán. Poklidné místo vybízí k odpočinku nebo prohlídce přilehlých vesniček. Vychutnejte si jedinečné okamžiky v blízkosti oázy palem, kde se poušť táhne podél pobřeží oceánu.

Pro fandy fotografování se zde nabízí neuvěřitelné scenerie písečných dun. Pláž s přístřešky poskytuje velmi dobré zázemí pro kempování včetně elektřiny, základní sprchy a toalety.

Lahůdkou je západní oblast Qualansia s blankytně modrou skvrnou  - lagunou Detwah.

Jedno z nejpůsobivějších míst na ostrově, které bývá pro svou jedinečnou atmosféru a magickou krásu nezapomenutelné pro každého návštěvníka.

Z Oualansie je možné se dostat rybářskou lodí na odlehlou pláž Shouab – jednu z nejkrásnějších na ostrově. Už samotná asi hodinová jízda lodí s pozorováním delfínů, různých vzácných druhů ptactva a dech beroucím výhledem na skalní scenérie je těžko uvěřitelná. I zde se nachází fungující kemp pro táboření.

Liduprázdné pláže s bělostným korálovým pískem, rybářské vesničky a průzračné moře se nachází i v oblasti severovýchodní strany ostrova ozvané Ras Ersel  a Arher.

Můžete pozorovat nebo dokonce plavat s delfíny, vidět želvy, rejnoky a mnoho dalších nádherných barevných ryb žijících na korálových útesech.

Všechny pláže, které máte možnost navštívit na Sokotře jsou velice krásné a nabízejí úplný klid a soukromí, protože zde na ostrově nefunguje téměř žádná turistická infrastruktura.

I přesto, že Sokotra naplňuje hodnoty islámského pojetí světa, místní obyvatelé jsou vzhledem k turistům na plážích velmi tolerantní. Můžete se proto bez obav vysvléknout do plavek, což platí pro muže i ženy, a nerušeně se vrhnout do svěžích mořských vod a užít si plavání, ale také opalování.

Užívejte si jedinečnost panenské přírody každý den na jiné pláži!