Trekking na Sokotře

Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra

Sokotra je rájem pro milovníky trekování . Můžete podnikat jak jednodušší túry po okolí tak se vrhnout i na treking. Prostředí ostrova přímo láká po dobrodružném a vzrušujícím poznávání jeho exotických krás. Existuje spousta možností, kam vyrazit. Trasy ovšem nebývají označené, musíte proto dbát rad a doporučení zkušeného průvodce z řad místních lidí, protože jedině místní znalec vám může představit Sokotru v plné kráse a odhalit i její tajemná zákoutí.

Na náročnější treky doporučujeme najmout si velbloudy, jistě oceníte jejich roli jako nosiče vašich zavazadel.

Pro nejodvážnější a nejzdatnější je možné ostrov projít během pětidenního treku ze severu na jih nebo z jihu na sever. Je to skvělá příležitost jak poznat různé druhy sokotránské krajiny.

Centrální část ostrova je z hlediska pěších túr a trekingu tou nejzajímavější. Cestou na náhorní plošinu Dixam plateau a mezi kaňony spatříte lesy s unikátními endemickými stromy Dračí krve ( Dračinec – Draceana Cinnabari ). Stromy tu  vytvářejí poutavé háje a navozují nostalgickou a příjemně uvolňující atmosféru. Horizont lemují hory připomínající doby dávno minulé, výjev jako vystřižený z pravěkých časů. Nekonečná hra stínů a barev při zapadajícím slunci vykresluje tak bizarní obrazy, kterým lze jen těžko uvěřit. Údolí, jímž protéká menší říčka, nabízí řadu skalnatých jezírek přímo vybízejících k osvěžení. Koupání v jednom z nich v údolí Wadi Dirhur je odměnou za procházku po kamenité cestě neuvěřitelné krajiny.

Zdolat nejvyšší horské oblasti vrcholu Skant ( pohoří Haghier ) a sestoupit zpět na pobřeží nejkrásnější přírodní lokalitou Wadi Ayhaft patří k těm nejsilnějším zážitkům a přáním každého aktivněji založeného turisty.