Sokotra

Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra

Sokotra je ostrov ležící v Indickém oceánu, v tropickém pásu nedaleko afrického pobřeží a je součástí Jemenské republiky. Díky své poloze a jedinečnosti nabízí příjemné klimatické podmínky pro různorodé aktivity a pro turisty hledající nevšední zážitky. Ať jste nadšeným botanikem, vášnivým biologem, rybářem či potápěčem, Sokotra vám odkryje část svého pravěkého bohatství, které byste jinde na světě v takové hojnosti a kombinaci marně hledali.

Ostrov nabízí nekonečné kilometry bělostného pobřeží, bez turistů a bez turistických zařízení.

Neuvěřitelná rozmanitost ostrova tvoří fascinující obraz krajiny a pro Evropana natolik zajímavý, že k Sokotře musí nalézt silné pouto snad každý, kdo má to štěstí ji spatřit.

Geologové ostrov pokládají za „nejizolovanější kus souše“ v celé historii Země.

Ostrov je přitažlivým místem pro vyznavače trekingu a vydat se na lehkou túru zvládne díky příjemnému klimatu téměř každý. Podniknout náročnější trek mohou sportovněji založení turisté.

Pro milovníky vody zde čeká podmořský svět, jehož úžasná druhová rozmanitost zajišťuje mimořádnou podívanou. Můžete pozorovat nebo dokonce plavat s delfíny, vidět želvy, rejnoky a mnoho dalších nádherných barevných ryb žijících na korálových útesech.

Sokotra nabízí pro každého něco speciálního a přesvědčí vás, že panenský svět ještě existuje!