Počasí na Sokotře

Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra

Klimatické podnebí na Sokotře je pouštní tropické s průměrnými teplotami po celý rok nad 25 st.  

Ideální období pro návštěvu ostrova je od konce října až do května.

Říjen, listopad a prosinec - po období dešťů a monzunů je příroda Sokotry nejvíce zelená, teploty jsou velmi příjemné kolem 28 stupňů. Období je vhodné pro koupání, vycházky i náročnější trekking. Během dne se můžete setkat s dešťovými přeháňkami.

Leden a únor -  jsou optimální měsíce pro veškeré aktivity. Klima je sušší, méně větrné a teploty velmi příjemné kolem 28 stupňů. V Noci neklesají pod 22 stupňů.

Od března do května - nastává nejsušší období s vyššími teplotami kolem 35 stupňů. Moře je v tomto období velmi klidné a je skvělá viditelnost pro šnorchlování nebo potápění. 

V monzunovém období prší vydatně zejména ve vnitrozemí a severní části ostrova, východní a jižní pobřežní oblasti zůstávají většinou beze srážek. Mezi květnem a zářím nastává nejsilnější monzunové období, které přináší velmi silné větry, místní lidé se dokonce dočasně stěhují do vnitrozemí, aby unikli nepříjemným vlivům. 

Avšak právě s příchodem monzunového období ostrov Sokotra nabízí jedinečné podmínky pro vyznavače adrenalinového sportu jako kiting, kitesurfing nebo kiteboarding.