Rybaření na Sokotře

Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra

Rybolov je jedním z důležitých zdrojů obživy většiny obyvatel žijících na Sokotře. Mezi hlavní ryby, které zde místní loví, patří žraloci. Traduje se, že prý dokonce byli prvními lovci těchto mořských ryb na světě. Na lov vyrážejí pozdě odpoledne, čeká je asi 4 hodinová plavba na otevřené moře, protože musí urazit určitou vzdálenost, aby se dostali do míst, kde je žraloků nejvíc. Ryby lákají na návnady, napíchnuté na velké háky, které jsou přivařené k návazcům z ocelového lanka a připevněné na laně. Lovem stráví celou noc a až za svítání se vracejí zpátky domů s úlovky. Nabízí se vám jedinečná příležitost přidat se k místním zkušeným rybářům a lov žraloků pozorovat na vlastní oči.

 

Rybaření může být pro vášnivého rybáře hlavní aktivitou celého pobytu. Vyhledávanou rybářskou trofejí jsou zde hejna barakud (Sphyraena barracuda).

Rybářská výprava pro nenáročnou skupinu nebo jedince je možná kdykoliv v rámci odpoledního programu. Po návratu na souš si vylovené ryby necháte připravit k večeři v některém z eko – kempů.