Doprava a servis

Doprava a servis

Chcete-li poznat ostrov se zkušenými cestovateli, organizovaně se skupinkou českých turistů a minimalizovat své náklady na cestu, je to pro vás ta správná volba! Program se může na základě individuálních požadavků měnit.

O zajištění „full“ servisu se postará místní zkušená ekoturistická organizace. Vyřízení vízových formalit, pronájem vhodných vozů 4x4, zkušené průvodce, řidiče, plnou penzi, pitnou vodu, veškeré vstupy a poplatky nutné pro táboření a návštěvu národních rezervací a parků, pronájem stanů, matrací apod.

Jde o to, aby návštěva každého místa na ostrově přinesla pozitivní dopad pro místní obyvatelé a přírodu! Jídlo je připravováno vždy z čerstvých surovin, bohatých darů moře a pokud možno bez nutnosti transportu.

Letecké spojení z Evropy je aktuálně možné pouze 3 krát týdně přes Sana´a (Yemen) nebo 1x týdně přes Sarjah (SAE – snadno dostupné z Dubaje) . Socotra je turisticky „aktivní“ od druhé poloviny října až do konce dubna. V ostatních termínech dovolená sice není nemožná, ale návštěva ostrova se nedoporučuje z důvodu vysokých teplot, silného větru a četných monzunových dešťů.
Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra