Jak jsem se rozhodla, že na Sokotru budu vozit lidi pravidelně

Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra
 

Poslední vyprávění jsem končila otázkou, kdy se na Sokotru opět vrátíme? Jednalo se o mou druhou cestu, kdy jsem poprvé na Sokotru vzala nadšence, jako jsem byla já :-) Trochu teď předběhnu čas a už teď vám povím, že jsem dosud na Sokotru podnikla šest cest a chystám další! Začali se na mě obracet další zájemci s otázkami a žádostmi o informace o Sokotře a tak nejen, že jsem podnikla další cesty mého milovaného ostrova, ale rozhodla jsem se spolu s přáteli k založení spolku přátel Socotry.

Spolek přátel Socotry vznikl pro čirou radost a pro všechny, kteří fandí tomuto druhu cestování. Chci se s vámi podělit o zážitky z návštěv Sokotry a poskytnout informace o alternativním cestování a ekoturistice na ostrově. Ráda bych, abyste věděli, že vaše návštěva bude využita ve prospěch místních lidí a komunit. Chci tak přispět k ochraně jedinečné přírody, podpořit šetrný rozvoj turistiky a vzdělávat sebe i ostatní v oblasti udržitelných zdrojů.

Časem rovněž přibyly i tyto webové stránky, abyste měli možnost informovat se o tomto ráji. Chcete-li poznat ostrov se zkušenými cestovateli, organizovaně se skupinkou českých turistů a minimalizovat své náklady na cestu, je to pro vás ta správná volba! Informace a články na našich stránkách vám pomohout získat veškeré informace ještě před samotnou cestou.

Při pořádání cest na Sokotru spolupracujeme s cestovní organizací Socotra Eco-Tours. Tuto organizaci založili v prosinci 2004 sami Sokotránci a je plně v sokotránských rukou. Funguje na ekoturistických principech, které jsou nepostradatelné pro ochranu životního prostředí. Socotra Eco-Tours nabízí velkou řadu zcela specifických aktivit na ostrově a turistům nabízí služby nejlepší kvality respektující hodnoty místní kultury, historie a životního prostředí.

Hlavní cíle Spolku přátel Sokotry

  • Podpora základních principů ekoturistiky
  • Posílení environmentálního rozvoje ostrova se zaměřením na ochranu přírodních a kulturních hodnot
  • Propagace a informačně publikační aktivity
  • Spolupráce na projektech nesoucí ekonomické výhody pro původní komunity
  • Podpora vítaných alternativ rozvoje a spravedlivých pracovních podmínek místních obyvatel
  • Ochrana životního prostředí
  • Podpora šetrného cestovního ruchu
  • Mezinárodní spolupráce s místními ekoturistickými organizacemi
  • Vzdělávání, osvěta a obecné povědomí o Sokotře

 

Chcete se stát členem spolku Přátelé Socotry? :-)

Je to jednoduché! Zašlete prosím na náš kontaktní email žádost o členství.

Těšíme se na Vás.

 

Vaše Tereza