Já a Sokotra

Omán - Duben/2016

Nabízíme jedinečnou možnost poznat Omán, komfortně a se skvělým servisem. Poskytneme pestrý program v pohodlném tempu pro všechny, kteří chtějí cestovat po Ománu s nadstandardním servisem formou plné penze, nápojů, komfortními vozy 4x4, a osvědčeným místním průvodcem. Kombinujeme ty nejzajímavější historická města, hliněné pevnosti, hrady a vesnice s trekingem v horách a vádích.Kemping a odpočinek na plážích- program zahrnuje okruh severní a centrální částí Ománu - viz mapa:

Mapa

OmánOmánOmánOmánOmánOmán

13dní, 11 nocí ( 3x hotel/resort, 7x kemping, 1x noc na loďi) poznávací program s odpočinkem - viz níže

Po příletu do Muscatu se aklimatizujeme a přenocujeme v hotelu/apartmány . Následující den/dopoledne v Muscatu sultanova mešita a program navazuje na 5-ti denní poznávání centrální oblasti Al-Dakhiliya . Navštívíme nejzajímavější místa, hory, pevnosti, města a vesnice - město Nizwa - pevnost, trhy, vesnici Al Hamra - muzeum Bait Al Safah, vesnici Misfat Al Abriyn, hrad Jabreen, magické město Bahla s jednou s nejstarších pevností. Podnikneme treking do "Grand Canyon Omanu" - Jabal Shams, urodné hory -Jabal Akhdar, osvěžíme se v panenském Wadi Damm, nezapomenutelná bude noc na poušti Wahiba Sands, kemping uprostřed divočiny a návštěva beduínské komunity. Po 5-ti denním kempingu se osvěžíme v Turtle beach resortu v oblasti Ras Al Jins, který má jedinečnou polohu pro návštěvu rezervace mořských želv.

OmánOmánOmánOmánOmánOmán

V programu pokračujeme cestou zpět podél ománského pobřeží s návštěvou nejkrásnějších wádí, podnikneme treking s koupáním do nitra Wádi Bani Khalid a Wadi Shab. Nevynecháme působivé rybářské městečko Sur - proslulé výrobou dřevěných lodí a rybím trhem, přenocujeme na nejkrásnějších plážich Fins. Velkým zážitkem bude návštěva megalomanského projektu a monumentální přehrady Wadi Dayqah Dam a obrovskeho kráteru vzniklého erozí půdy a vápence - Hawiyat Najm zvaného také "Dabab Sinkhole". Na cestě zpět k Muscatu nás čeká jedinečný den a noc na lodi ( loď je velmi komfortně vybavena klimatizací, oddělenými ložnicemi, kuchyní a dvěma WC se sprchou ) s výletem do okolí Muscatu, ostrovy Dimaniyat, šnorchlování, možnost pozorování delfínu. Poslední den strávíme odpočinkem v okolí Muscatu - v ODC resort. Dopoledne v den odletu navštívíme centrum Muscatu - palác sultána Kábuse , rybí trh a trhy v Mutrah.

Gulf Diver Oman

OmánOmánOmánOmánOmánOmán

Program je sestavený jako doporučený a můžeme ho v průběhu pobytu měnit dle společné domluvy a požadavků. V programu je započtena plná penze, vždy dle možností v resortech, při kempingu, v místních zařízeních nebo na lodi, vč.nápojů. K dispozici budou komfortní vozy 4x4 - vždy 3 turisté jeden vůz , řidiči - průvodci, veškeré kempingové vybavení, stany, matrace. Vezměte s sebou vlastní spací pytle( stačí nízký teplotní komfort ), příruční - solární baterie nebo čelovky. V případě nutnosti náhradní zdroje a baterie do fotoaparátu a kamery. Nutné medikamenty, pohodnou obuv, zejména ženy přiměřené oblečení a opalovací prostředky. Prosím vezměte na vědomí, že pro udělení víza nelze mít v pasu vstupní razítko do Izraele!!! A váš pas musí mít platnost min.6měsíců k datu vstupu do země ! Vízum vyřídíme přímo na letišti Muscat - on arrival - 20 OMR/osoba. Nezapomeňte prosím na pojištění! Věřím, že si cestu společně užijeme a poznáme nádherný Omán pohodovým tempem a s dobrým servisem. Těším se naviděnou. Tereza

Více informací zde